O mně

Radovan Chvíla

profesionální svatební a portrétní fotograf z východní Moravy

Příští rok to bude již 30let, co jsem dostal své první dva fotoaparáty (Směnu a Flexaret) a začal se dívat na svět skrz hledáček. Na makro, rallye sport nebo zátiší jsem nikdy nebyl. Od začátku mne bavilo fotit především lidi, akce a reportáže, což je ideální kombinace pro mé současné focení svateb.
S větší vášní a lepší technikou jsem začal fotit po maturitě v r. 1997. Dodnes s nostalgií vzpomínám na první výstavy a taky na noci strávené vyvoláváním a zvětšováním fotografií v koupelně, improvizované fotokomoře. Ale s komerčními zakázkami to už nešlo kinofilmově zvládat, tak jsem postupně od roku 2003 přešel na digi.
Pomohlo mi studium fotografie na Bradford college v Anglii, 2003-4.


KONTAKT

Radovan Chvíla
telefon: +420 777 654 160
email: radovan@chvila.com

IČO: 71827668
www: chvila.com

Najdete mne i na Facebooku:
Fotograf Radovan Chvíla


sídlo - kancelář: Drslavice 179, 68733
(5min z Uh. Brodu, 10min z Uh. Hradiště, 25min ze Zlína)

menší, ale útulný fotoateliér mám v centru Uherského Brodu
(Kaunicova ul. 901), ale občas fotím i ve Zlíně či v Praze

Profesionálně fotografuji od roku 2005. Živnost jsem získal ještě v době, kdy byla vázaná (bylo nutné vzdělání a praxe v oboru) a ne volná jak dnes. Fotografování se postupně stalo z krásného koníčka časově náročnou prací, proto jsem v roce 2008 opustil slušnou manažerskou pozici, abych se focení mohl věnovat na plný úvazek. V roce 2018 jsem oslavil již 500. nafocenou svatbu a 1000. portrétní focení a stále mne to moc baví! Aktuálně používám profi techniku od Nikonu (D850) a záblesková světla Bowens.

Zároveň jsem otec tří skvělých dětí a manžel tolerantní ženy, které nevadí, že již 14 let trávím pátky a soboty na svatbách. Proto dnes už neberu úplně všechno. Chci se totiž každé zakázce pečlivě věnovat a dodat ji co nejrychleji (často do týdne), zároveň neděle a prázdniny chci mít pro sebe a rodinu. 

Od roku 2006 přispívám do kalendářů Uherskobrodska a Uherskohradišťska, vydavatelství Eltisk.
Od roku 2013 pořádám kurzy základů digitální fotografie pro začátečníky: Workshop digitální fotografie
Mé vybrané snímky jsou součástí sbírek Národního muzea fotografie v Jindřichově Hradci a Moravského zemského muzea v Brně.
Seznam akcí, kde jsem měl vystavené fotografie.

mezi největší úspěchy (ocenění) byl zařadil tyto:
Zastavte čas - 2011, Moravské zemské museum v Brně, 1. místo
Jeden den v životě České republiky - 2008-09, Praha, Brno, Plzeň, Karlovy Vary, Ostrava, české konzuláty v zahraničí, kolektivní výstava, moje fotografie i součástí publikace a otištěny v MF Dnes
Via Lucis 1989-2009 - 2010, Národní muzeum fotografie, Jindřichův Hradec, soutěžní výstava, ocenění
Acta non verba - 2012-13 - Slezská diakonie, samostatná výstava, Karviná, Třinec, Orlová, Český Těšín a další

FOTOGRAFIE PUBLIKOVÁNY

MF Dnes, Slovácký deník, Zlínský deník, Dobrý den s Kurýrem, Literární noviny, Music Store, PhotoLife, Fotografie Magazín, Spy, Hebden Bridge Times, Brodský zpravodaj, časopis Nevěsta, magazín Concept, idnes.cz, novinky.cz, blesk.cz, ahaonline.cz, Okno do kraje, VSC Zlín a další

Všechny fotografie zde jsou chráněny autorským zákonem.

Pro představu i zasmání v odkazu několik fotek mne při práci
Backtage aneb ze zákulisí focení