Svatby - svatební reference
svatební portréty| reportážní foto| reference| info, termíny

Svatební reference

UKÁZKY A REFERENCE

Každou svatbu se snažím fotit danému páru 'na míru'. Výsledné fotografie jsou ovlivněny nejen počasím a prostory, ale především jedinečností každého páru.

Nové fotografie do galerií přidávám z časových důvodu tak jednou za rok, většinou po sezoně v zimě. (Upřednostňuji rychlé dodání před vlastní propagací).

Pokud byste měli zájem o ucelenější soubor fotek z jednotlivých svateb, tak doporučuji shlédnout svatební dny ve formě slideshow.  www.vimeo.com/radovanchvila/videos
Výběr hudby i fotografií je zde na novomanželích. Každý pár totiž dává důraz na něco jiného (někde jsou proto více fotografie aranžované, někde společné a rodinné, jinde jen reportážní). Klipy dávám na vimeo jen některé, většinou na žádost novomanželů, proto tam nejsou všechny.

Nejnovější fotografie naleznete na fb: Fotograf Radovan Chvíla

Pár vybraných svatebních dnů

Monika a Petr (tropická svatba z Osvětiman)
blog | slideshow

Petra a Lukin (letní svatba z Antoníčka a z Bzence)
blog | slideshow

Lucka a Ondra
(červnová venkovní svatba od Buchlova)
blog | slideshow | galerie na facebooku

Jitka a Tom (letní svatba v EkoSádkách v Kunovicích)
blog | slideshow | galerie na facebooku

Peťa a Ondra
(zářijová svatba ze Zlína)
slideshow | předsvatební rande

Jana a Mirek (májová, romantická svatba z Hodonínska)
blog | slideshow

Veronika a Ondřej (stylová a originální svatba z Luhačovic)
wedme | slideshow

Vicemiss Veronika (Chmelířová) a Milan Procházkovi (posvatební)
blog | wedme | slideshow

Iva a Vašek (letní horko, hotel Vega v Luhačovicích)
wedme | originalnisvatba | beremese | slideshow

Svatební fotky v dešti aneb focení když prší

Posvatební fotografování aneb stylizované (aranžované) fotografování v jiný než svatební den

A nebojte se svateb v říjnu! Kdo nemá rád vedro a miluje podzimní barvičky, tomu říjen doporučuji. Já sám mám svatby v říjnu ze všech měsíců nejraději.

DOPORUČENÁ MÍSTA NA SVATBU


farma Sádky Kunovice

pension Roseta Radějov

Maximus Resort Brno

zámek Chateau Mcely

ODKAZY

Díky své několikaleté praxi mohu doporučit následující dodavatele:

From the Heart (svatební agentura Zlín)
Úžasné dorty Markéty Sukupové (Kunovice)
Mr. & Mrs. Wedding decor (Uh. Brod)

Rád vám v případě zájmu osobně doporučím ověřené visážistky, kameramany či svatební agentury (ze zlínska, brněnska či uherskohradišťska).

Několik vybraných veřejných referencí z poslední doby sesbíraných ze svatebních portálů či z mého firemního facebooku. Moc si jich vážím!! ♥
Děkuji všem za důvěru, spolupráci i inspiraci a také za možnost prezentovat vaše fotografie.

Markéta a Martin L. (2/2016)
Milý Radovane, ještě jednou Ti děkujeme za nádherné fotky z naší svatby, díky Tobě máme krásnou památku na celý život. Mít Tebou nafocenou svatbu byl už dávno můj sen a jsme oba moc rádi, že jsme měli tu čest a fotil jsi naši svatbu. Děkujeme za Tvoji ochotu, vstřícnost, přátelskost, profesionalitu, dobrou náladu a pohodu, skvělé nápady. Máme dokonce podezření, že jsi byl na několika místech najednou, protože Ti opravdu neunikla žádná maličkost, žádná skvělá momentka, žádná nečekaná neopakovatelná chvíle, která stála za zdokumentování - všechno jsi zachytil naprosto dokonale. Ta kombinace talentu, profesionality, pokory, to se jen tak nevidí. Jsi prostě NEJLEPŠÍ ! DĚKUJEME !

Alena a Jarek Z. (10/2015)
Milý Radovane!
Je to něco přes měsíc, co si říkám, že by bylo dobré, napsat Ti pár slov chvály. I když já je říkám pořád, pokud se potkáme a máme čas prohodit pár slov.
Jsme velmi rádi, že náš den "D" jsi mohl zachytit zrovna TY! Už od prvního focení u Tebe jsem věděla, že chci, abys jednou fotil mou svatbu a to se mi i splnilo. A s každou svatbou, co jsi zveřejnil a já viděla fotky, jsem o tom byla přesvědčena víc a víc. A je fajn, že v tom náporu píšících nevěst, jsme si i my mohli říct: ,,ano, bude nás fotit Radovan". S tvou prací jsme velmi spokojeni.
A já dvakrát tolik. Jsem na sebe velmi kritická, co se týče fotek, protože jsem strašně nefotogenická, ale musím uznat, že na tvých fotkách se i sama sobě líbím. Dokonce i Jarek si focení užil. Momentky a zachycení celé svatby jsou úžasné. Je na nich zachycena skvělá atmosféra i to, jak si to svatebčané užívali. A to je pro nás důležité!
Co nás mrzí, je tvá vysněná fotka s ovečkami. Bohužel, kámošky to nejsou. Ale doufáme a doufat budeme, že na Strání ještě několik svatebních fotek vyfotíš a i taková fotka se ti jednou povede. Pro nás každopádně nezapomenutelný zážitek s větrem ve vlasech. Fotka má největší úspěch.
A k práci po svatbě? Nečekala jsem takovou rychlost. A ještě v době, kdy máš svatební sezónu, trávíš pátky - soboty na svatbách a máš toho upravovat, třídit a mazat tolik. Náhledy do týdne a ani ne další týden a fotky už máme doma. Jsi takový superhrdina FOTOMAN!
Slideshow, tak ta je výborná. Jde vidět, že jsi si s tím pohrál. I slza ukápla a né jen v jednom případě...
Výborná komunikace, spolupráce a výsledek. Ještě jednou velké DÍKY !!!
PS: Těšíme se na další focení u Tebe.

Kristína + Steven M. (9/2015)
Ahoj Radovan, nemáme slov.... fotky sú nádherné a krásne dokumentujú náš deň.
Podarilo sa ti zachytiť všetky momenty, nič nechýba, a takisto máme i veľký výber romantických portrétov nás dvoch, čo určite nebolo jednoduché pri tom počasí a krátkom čase na fotenie, ktorý nám nakoniec ostal.
My sme boli radi, že sme počas fotenia nemuseli nad ničím premýšľať a nechali sme sa viesť tebou, a teraz sa nestačíme diviť, koľko máme vtipných i romantických fotiek. A tá jedna rozprávková fotka v daždi nám úplne vynahradila všetky tie pri západe slnka, čo sme mohli mať a ani trochu nás nemrzí, že pršalo. Urobil si dojem na veľa hostí svojou pracovitosťou a kreativitou, a to ešte ani nevideli fotky. Myslim, že jedni kolegovia ťa už kontaktovali na ich svadobné fotenie.
Ďakujeme moc, stálo to za to!!! Máme krásne fotky zo svatby a rodinné fotky v prírode si necháme urobiť, keď budeme mať kompletnú rodinu, takže určite sa k tebe ešte vrátíme.

Petra a Tom M. (8/2015)
Milý Radovánku, co ty nám to děláš? Od té doby co jsi nám předal DVD s úžasnými fotkami nic jiného neděláme než na ne kukáme stale dokola. Nemůžeme se na ne vynadívat. Jsi proste pan fotograf s velkým F, kterému vděčíme za krásnou památku na náš svatební den. Ještě jednou velké slůvko dekuji. Už teď se těšíme na další akci.

Sára a Vašek D. (8/2015)
Milý Radovane, chtěli bychom Ti moc poděkovat za nádherné svatební fotografie, jejich rychlé zpracování a dodání. Jsme rádi, že jsi zdokumentoval tento důležitý den přesně tak, jak jsme si představovali. Také děkujeme za trpělivost, určitě to s námi nebylo chvílemi jednoduché. Doufáme, že jsme se neviděli naposledy! Jsi profík! Děkujeme!

Jitka a Tom M. (7/2015)
Děkujeme moc Radovanovi nejen za nádherné svatební fotky, ale hlavně za profesionální přístup a skvělou atmosféru při focení, kterou si užíval i ženich. Oceňujeme nejen úžasný cit na prostředí a výběr správného místa pro kompozici, ale hlavně tu práci kolem, která není na fotkách vidět, ať už online předpověď počasí nebo dokonalou domluvu a přípravu před focením.
Přestože jsme na fotografie poměrně nároční, díky trpělivému přístupu Radovana jsou fotky dokonalé a hlavně vše rychlé. S Radovanem nehrozí dlouhé čekání na úpravu fotografií, to se taky jen tak nevidí. Určitě se budeme rádi vracet při dalších příležitostech.

Jana a Martin Š. (7/2015)
Milý Ráďo, chtěli bychom ti moc poděkovat za zdokumentování našeho dne. Nemohli jsme si vybrat lépe!! Fotky jsou dokonalé a všichni jsou nadšeni. Téměř každý svatebčan hlásal: že chce být taky na fotce od Radovana Focení byla zábava, pro dobrý snímek si byl schopen udělat maximum, stále jsi měl nové nápady, měls s námi trpělivost a rozesmívals nás. Jednička! Budeme doporučovat, kudy budem chodit! Jsi prostě profík- pan fotograf a my jsme moc rádi, žes nás fotil právě ty! Doufám, že se ještě někdy uvidíme! Rádi jsme tě poznali!! Děkujeme!

Veronika a Jiří D. (7/2015)
Ráďo, chtěli bychom ještě jednou MOC poděkovat, že jsi s námi byl! Tvůj přístup ke všemu...k práci, k lidem, k situacím... to se opravdu jen tak nevidí! Jsi profík, který svou práci dělá víc než dobře a zároveň pohodář jak hrom! Díky taky od celé rodiny! Jak řekla mamka... "Radovan prostě zapadl!"...
Z toho všeho vyšly úžasné fotky!
Mimochodem... trošku osud... seznámili jsme se s Raďou na svatbě kamarádky v r. 2009, na stejné svatbě jsem poprvé zaregistrovala, tehdy ještě nějakého, Jirku... no a letos nám Radovan fotil svatbu, která byla prostě nezapomenutelná. Děkujeme za vše a těšíme se na příště!


Lucka a Ondra H. (6/2015)
Rady chtěli bychom ti s Ondrou ještě jednou moc poděkovat za překrásné fotky z naší svatby. To, jak jsi dokázal zachytit ty úžasné okamžiky, je prostě neuvěřitelné!!! Nemůžu zapomenout ani na nádherné fotky z předsvatebního focení, které od tebe máme.. Musím říct, že hlavně díky tobě se Ondra naučil při focení hezky tvářit a dokonce ho to začalo i bavit. Jsme moc rádi, že jsme si vybrali právě tebe!!

Monika a Jakub F. (4/2015)
Moc děkujeme Radovanovi především za nádherné fotky, ale také za přátelský a zároveň profesionální přístup, pohodovou atmosféru při focení a úžasnou rychlost zpracování. Můžeme jen doporučit.

Liduška a Jakub B. (8/2014): Nedá se nic dělat, budeme se muset opakovat. Protože Radovan je prostě NEJLEPŠÍ!!! Focení s ním bylo velmi zábavné a přitom vysoce profesionální. To, jakým způsobem kvůli počasí (a nám, protože jsme trvali na focení v ten den) překopal dlouho dopředu vymyšlený scénář focení BĚHEM HODINY, nám vzalo dech. A za 2 dny jsme měli náhledy!! Tak by slova chvály mohla pokračovat donekonečna... Abych to shrnula - moc děkujeme, Radovane, za nádherné fotografie, které jsou krásnou památkou na začátek naší nové životní etapy. Věříme, že se svým objektivem budeš přítomen i u těch dalších.

Tereza a Honza B. (6/2014): Radovane, děkujeme moc za rychlost dodání těch nejkrásnějších vzpomínek na náš jedinečný den. I přes obavy, jsme si focení s tebou moc užili a byla to opravdu zábava. Jsi skvělý člověk, ale hlavně FOTOGRAF!!!

Nikola a Vlastik B. (5/2014): Radovana Chvílu jsme si vybrali jako svatebního fotografa už podruhé (sestra 2011, my 2013). Jeho fotky jsou prostě přenádherné. Jednání s ním, je zkrátka jako s profesionálem na pravém místě. Na všechno upozornil, poradil a hlavně nevím, jak to dělá, ale na svatbě opravdu u všeho byl . Fotky mají emoce, a kvůli dobrému záběru je ochoten v kraťasech lézt do příkopu. Zkrátka vybrala bych si ho rozhodně bez váhání znova! A hlavně, jsme si focení užili hlavně díky němu! Ohledně rychlosti dodání fotek? Ještě jsem neměla ani svoje v PC, a on už nám poslal náhledy.... Asi superman. Radovane, moc Ti děkujeme.

Zuzka a Pavel M. (4/2014): Radovane, jsi talentovaný a úžasný člověk, který dokáže vidět krásu i tam, kde bychom ji nehledali. Díky tobě jsme si náš Velký den opravdu užili! Taky bych nikdy nevěřila, že budu někdy před fotoaparátem pózovat jako opravdová modelka a to opravdu jen díky tobě:-) Každá tvá fotka má svůj příběh a to je dar, který umí zachytit jen málokdo. Díky tomu dokáží tvoje fotky oslovit nejen nás dva:-) Radovane, díky moc a do budoucna se těšíme na další spolupráci.

Míša a Martin G. (10/2013): Milý Radovane, ještě jednou moc děkujeme za nádherné svatební fotky, které nás svým kouzlem s lehkostí vrátí v čase kdykoliv se na ně podíváme. Díky nim nikdy nezapomeneme, jak nádherný den jsme prožili. Ani na minutu nelitujeme rozhodnutí počkat si na Tvůj první volný termín a raději hodit za hlavu možnost podzimního (často uplakaného a sychravého) počasí s klidným pocitem, že i kdyby padali z oblohy trakaře, Tvé fotky budou bechderoucí. Děkujeme za příjemnou a uvolněnou atmosféru, která díky Tobě po celou dobu focení panovala. Při dalších významných meznících našeho života se už teď těšíme na Tvou spolupráci. Ať Tvé fotky i nadále dýchají životem a přináší radost širokému okolí! Fandíme ti!

Martina a Michal B. (10/2013): Radovan je nejlepší!!! Focení s ním byl zážitek. Z lidí, kteří zrovna nejsou nejfotogeničtější a focení není úplně jejich silná stránka, udělá na celý den fotomodelky, které si focení užívají...Originální, nápaditý, příjemný, vtipný, prostě samé klady...DOPORUČUJEME VŠEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ MÍT NEJKRÁSNĚJŠÍ SVATEBNÍ FOTKY...Děkujeme...

Anička a Petr V. (9/2013): Radovan je úžasný člověk a zároveň fotograf s nekonečnou fantazií a smyslem pro detail a pro humor. Umí skvěle improvizovat. Fotografování s ním byla jedna velká zábava. Moc jsme si to užili, ať už předsvatební focení tak focení naší svatby. Radovane, děkujeme a vřele Tě všem doporučujeme.

Maruška a Martin H. (9/2013): Děkujeme za krásné fotky, moc jsme se na ně těšili a asi jsme věděli, proč:)
Když ráno Radek přišel, už jsem seděla na židli a byl mi právě aplikovám obličej na ksicht, začal fotit a asi po 5ti minutách jsem měla pocit, že ho znám už roky a že je to vlastně kámoš:D Výborná spolupráce, komunikace, výsledek - všem případným zájemcům rozhodně doporučujeme!!!


Jana a Petr Š. (8/2013): Jedinečný, precizní, famózní, nepřekonatelný profesionál! Není co dodat. Spolupráce s ním byla jedinečným zážitkem a já jsem neskutečně šťastná, že jsme ho mohli mít! Vybíráte-li fotografa, neváhejte!!! Je to nejen úžasný fotograf, ale i skvělý člověk. Nikdy bych neměnila!

Lucka a Tom D. (8/2013): Velký dík!! Ještě teď, měsíc po svatbě, mě na facebooku pořád chodí komentáře k fotečkám. Všichni jsou z nich unešeni, prý jsou jako živé:-)... A fotokniha...ta je neuvěřitelně krásná. Těšili jsme se na ni celá rodina. Ty fotečky si seskládal úžasně. Opravdu smekám... O tom jak je fantastická, mě přesvědčil taťka, když v ní listoval, dokonce mu i slza ukápla....

Hanka a Petr P. (7/2013): Radovan je nejlepší fotograf, jakého známe! Je vtipný, trpělivý, ochotný a dodání fotek je až bleskově rychlé. Focení s ním si člověk opravdu užije a rozhodně se nenudí. Radovane, ještě jednou ti mnohokrát děkujeme za nádherné předsvatební a svatební fotografie a hlavně slideshow - je perfektní!!!

Jana a Mirek M. (5/2013): Radku, co říct...? Prostě super, super, super! Děkujeme za tvůj čas, nápady, náladu, za komunikaci, skvělou atmosféru při focení naší svatby! Byl jsi úžasný, skvělý, nejlepší!!! Děkujeme a přejeme hodně sil do nadcházející svatební sezóny!

Mirka a Michal H. (5/2013): Pro nás nejlepší fotograf, kterého známe :) od začátku byl jasná volba a opět nezklamal :) Pokud chcete krásné fotky, Radek je opravdu profesionál a skvělý člověk :)

Zuzka a Staník H. (10/2012): Tady snad není ani takový prostor pro chválení:-) Naprosto vynikající člověk, fotky mi vyrazily dech, nádhera jedním slovem.

Míša a Honza Ch. (9/2012): Lepšího jsme v kraji nemohli najít. Radovan je pohodový člověk, se kterým člověk ztrácí ostych z focení a co je nejdůležitější je to skvělý fotograf, jeho práce to zas a znova potvrzuje. Navíc jeho termíny dodání fotek jsou více než příjemné, do týdne máte fotky hotové. Radovane ještě jednou děkujeme. Jsme vděční, že vzpomínky na náš svatební den budou "podepsané" právě tebou.

Veronika a Marek H. (4/2012): Pořád chválím a chválit budu. :) Neuvěřitelně příjemný, super nápady, nádherné fotky. Jen a jen doporučuji. Děkujeme! :)