Fotoblog

Fotokurz pro začínající fotografy

10.10.2023 | fotokurz

Nabízím individuální fotokurzy, zaměřené na praxi


Kurz Základy fotografování či foto&video na iphone

- kurz trvá cca 4,5hod (buď od 8,30 do 13 nebo od 11,30 do 16h)
- nabízím je pouze v zimě (tzn. od ledna do března) a v pracovní dny
- pouze pro majitele fotoaparátů Nikon a Canon
(ideální je Nikon, můžete otestovat moje Nikon příslušenství)
- kurz focení, natáčení a editování na iphone, vč. dalších užitečných funkcí a ovládání chytrého telefonu
- cena za jednoho je 6000kč, za dva účastníky 2x4.200kč
- místo konání Uherský Brod a okolí
- zaměření: portrétní, rodinné a krajinářské foto, zpracování na PC

Program

Seznámení s fotoaparátem, nastavení menu, využití ‚skrytých‘ užitečných funkcí, vyvážení barev.
Porovnání objektivů, praktické ukázky vlivu hloubky ostrosti. Práce s bleskem, s odraznou deskou.
Praktické fotografování, využití denního světla.
Úpravy fotografií v programech Lightroom a Photoshop, efektivní zpracování fotografií a profesionální retuš.
Možnosti hromadných úprav pro urychlení procesu (akce, presety).
Nákup použité fototechniky, základní rady a doporučení. Tisk fotografií.


Navazuji na oblíbené kurzy pořádané s V.Šulcem v letech 2013-2016. Tentokráte je nenabízím pro 6-7 lidí, nemáme již prostory, ale pouze pro jednoho, max. dva účastníky. Již žádná teorie, pouze praxe!

Reference od účastníků kurzu


Šárka D. (březen 2015)
velice bych chtěla poděkovat za Váš skvělý fotokurz, kterého jsem se zúčastnila. Naprosto splnil má očekávání, naučila jsem se ovládat svůj foťák, správně nastavovat a teď už můžu jen zkoušet a zkoušet, učit se a učit :-). Bylo super, že jsme si mohli vyzkoušet i ateliérové focení "modelek", moc mi nikdo nevěřil (a ani já sama), že jsem se svým foťákem dokázala nafotit tak pěkné snímky. Bylo pro mě přínosem objasnění jak správně fotit, čeho se vyvarovat, nastavení blesku a vše ostatní. Skutečně děkuji. A to hlavní bylo, že jsem se u Vás cítila příjemně, kolektiv byl super, prostředí útulné a školitelé báječní.

Zuzka G. (březen 2015)
Dodatečně bych ráda poděkovala za super kurz. Byl naprosto srozumitelný, přehledný a zábavný.
Pohoštění bylo super a atmosféra ještě lepší. Oba máte perfektní přístup k lidem, takže si pak člověk nepřipadá jakože si spletl dveře a vlezl někam, kam nepatří :)
Děkuji za všechny ty užitečné rady a těším se na další setkání.

Mirka S. (březen 2015)
A ještě jednou moc dekuji za kurz, bylo to super

Pavla V. (březen 2015)
Ahoj Radovane, moc zdravím, s odstupem času od kurzíku, musím říct, že to byl veliký přínos, leccos sice ještě nezvládám (ale jak říkáš, chyba bude někde mezi fotákem a zemí :D), ale to chce trénink. Díky tvému srozumitelnému výkladu a také suprovým podkladům, které jste pro nás s Viktorem připravili a ke kterým se stále vracím, moje fotky vypadají mnohem lépe, a když se nezadaří aspoň vím kde je chybička. :)

Hana S. (listopad 14)
Chtěla bych znovu poděkovat za váš výborný kurz, ještě ten to všechno vstřebávám a určitě ještě dlouho budu. Přijela jsem domů absolutně nadšená!
Fotokurz byl zajímavý od samého začátku. Sice bylo trochu náročné vstřebat všechny teoretické informace, ale musím říct, že bylo jen ku prospěchu věci věnovat se i úplným základům a pochopit, jak vlastně fotoaparát funguje. A čím víc témat jsme probírali, tím víc mé nadšení rostlo :-)
Konečně vím, co všechno jde na mém fotoaparátu nastavit, a budu si už snad vědět rady, kdy kterou funkci nebo nastavení využít. Už je mi taky jasné, co si představit pod některými pojmy, se kterými jsem se setkávala, ale nevěděla jsem přesně, co znamenají. Skvělé bylo, že účastníků nebylo moc a mohli jste se nám věnovat individuálně. Snad žádná otázka nezůstala nezodpovězena! Oceňuji hlavně možnost vyzkoušet si jiné objektivy nebo různé typy nasvícení, včetně blesků - nevěřila bych, jak moc to fotku může změnit. Fotografování modelky a malého modela byla taky zajímavá zkušenost, ke které bych se jinak nedostala. A díky za představení Lightroomu - už se těším, až ho začnu používat!
Určitě se budu snažit využít v praxi co nejvíce nových znalostí - snad to bude vidět i na fotkách :-)
Mrzí mě jen jedno - že jsem na váš kurz nešla mnohem dřív! :-)
Děkuji vám oběma!!!

Anna H. (listopad 14)
Hlavně strašně moc děkuju. Kurz byl opravdu skvělý, zjistila jsem spoustu nových věcí a poznala dva fotografy s profesionálním, lidským a milým přístupem. HOŠI, DĚKUJEM ;-)

Martina H. (listopad 14)
Jinak kurz byl super, úplně předčil má očekáváni a nakopnul mě do foceni. Ještě koupím nějaký objektiv a blesk a zkusím taky trochu tvořit. ;)
Ještě jednou děkuji za super kurz, pro mě byl určitě přínosem ve všech směrech. Konečně mi všechno do sebe zapadá a vím co a jak s nastavením foťáku. Koupím ještě blesk a jeden pevný objektiv a pustím se do focení.  Jistě to stálo za to, i za těch šest hodin strávených v autě na cestě za Vámi a pak domů.  Děkuji tobě i Viktorovi za užitečné informace.
Zdravím taky ostatní z kurzu, bylo milé Vás všechny poznat.

Darina D. (listopad 14)
Mnoho zajímavých informací, ke kterým se člověk musí vrátit vždy před focením ....je parádní, že se ke mně přes vás oba tyto informace dostaly, jinak bych se v tom mém focení dál plácala :-) velmi dobré bylo, že jsme si mohly vyzkoušet i focení portrétu a práci s modelem :-) Určitě doporučím, pokud se někdo bude ptát :-)

Zlata V. (říjen 14)
Mockrát vám oběma děkuji za fotokurz. Byl pro mne opravdu přínosem. Velmi dobře zorganizovaný, příjemní lektoři a příjemné prostřední a hlavně plno potřebných informací. Jsem moc ráda, že jsem se zúčastnila. Už se těším, až si koupím foťák a uvedu vše do praxe.

Marie S. (říjen 14)
Chtěla jsem vám moc poděkovat za výborný kurz a příjemně strávený den:-) Prosím o kontakt na Viktora, časem bych si určitě chtěla pořídit nový objektiv.

Zuzana P. (říjen 14)
Kurz byl skvělý a i když byl pro začátečníky, určitě mi dal hodně.
Příjemné setkání a zase jiný přístup a pohled. Největší radost mám z práce s přirozeným světlem a taky mám teď větší odvahu použít co nejmenší clonu - milionkrát jsem slyšela - to je takové "mázlé" a to já právě miluju :)
Kurz splnil moje očekávání a přiblížil mi cestu kterou bych chtěla jít.

Veronika M. (květen 14)
Musím Tobě i Viktorovi poděkovat za velmi příjemně strávený den v tvém atelieru. Váš kurz byl opravdu skvělý. Absolvovala jsem fotografický kurz v Praze a nedá se to s tím Vaším srovnat. Teoretická část byla sice náročná, ale padlo spoustu užitečných otázek a odpovědí. Společná obědová pauza skvěle nakopla na odpolední program. Praktická část, ve které jsem si mohla vyzkoušet nejenom jiné objektivy, ale i práci se světli a modelkami byla pro mě nejzajímavější. Super bylo, že jste se nám mohli v tak malé skupince věnovat každému zvlášť, vysvětli, upozornit na chyby. Závěrečná část - práce s grafickými programy na úpravu fotografií bylo pro mě něco nového. Ještě jsem s grafickými programy nepracovala takže bych na to potřebovala víc času. Ale základní informace padly a můžu zkoušet.
Těším se, až budu moci zúročit všechny užitečné informace a zkušenosti. Už jsem si koupila nový objektiv a difuzér, jdu na to :) Díky

Lenka K. (květen 14)
Chtěla bych moc poděkovat za fotokurz,byl bezvadný.Vše bylo dokonalé,hlavně perfektní profesionální a lidský přístup. Hodně věcí jsem si objasnila a posunula se dál. Ještě jednou velké díky a ať se vám oběma moc daří!

Markéta Č. (květen 14)
Po sobotní svatbě můžu konečně zhodnotit, jak na mě zapůsobil kurz. Byl pro mě opakováním exponometrie, zorientováním v oblasti techniky a velkou inspirací. Byl dobře zorganizován. Líbilo se mi rozdělení na teoretickou a praktickou část, ukázky práce s modelem, osvětlení přirozeným světlem, úpravy fotek v lightroomu, individuální přístup, osobní konzultace i lehký humor a uvolněná atmosféra, která panovala. Líbilo se mi využití času a vaše snaha, abychom si z kurzu odnesli co nejvíc. Pokud to shrnu, byl to výborně připravený, informacemi nabytý den, který mi dodal novou chuť k fotoexperimentům. A největší inspirací pro mě bylo fotit v protisvětle. Objevila jsem díky tomu spoustu nových možností. Jak to vypadalo v praxi posílám na pár ukázkách v příloze :-).

Jarek Š. (květen 14)
Moc si cením, že jste se podělili o praktické zkušenosti a tipy, což dneska není vůbec běžné!

Petra Č. (březen 14)
V prvé řadě díky vůbec za ten nápad udělat kurz i pro naprosté začátečníky. Pro mne těch informací během jednoho dne bylo sice poměrně dost, ale jelikož byly dobře a přehledně podané, tak úplně v pohodě. Ukázali jste mi, že se na focení dá dívat z různých a pro mě neznámých úhlů pohledu a že nejde jen o "cvaknutí" tlačítka. Za nejpřínosnější považuju možnost fotit přímo na místě v ateliéru s modelkou a malým modelem a možnost vyzkoušet si různé typy objektivů. Nabídku na pomoc s výběrem mé první fototechniky určitě využiju, v tomto máte mou plnou důvěru :) Ještě jednou velké díky oběma profíkům!

Pavla M. (březen 14)
Moc díky za fotokurz oběma. Bylo to skvělé a s jistotou mohu říci, že i k něčemu ;-) Pokud bych kdy měla doporučit, určitě tak udělám.

Martin Č. (březen 14)
Na fotokurz jsem se přihlásil jako mírně pokročilý. Teoretickou část už mam tedy za sebou.
Byl jsem ale rád, ze jsem si mohl vyzkoušet foceni ve skvěle vybaveném atelieru s instruktáži dvou zkušených fotografu.
Další věc, kterou jsem velmi ocenil byla možnost vidět různé druhy uprav fotografii na PC.
Celkově se mi fotokurz moc líbil a můžu jej plně doporučit každému, kdo by chtěl zažit fotit nebo se zlepšit ve foceni.

Marcela T. (leden 14)
Měli jste to moooc hezky nachystané, supr informace, perfektní lidský přístup!!! A po několika dnech uležení v hlavě to člověk opravdu vstřebal k dobru a teď už jen opravdu dobře nakoupit a zkoušet a zkoušet :-)
Fakt se mi to moc líbilo a moc mi to otevřelo oči a úplně jiný náhled na focení.  
Strašně moc děkuju, jste fakt skvělí, že nám dáváte takovou šanci na sobě zapracovat, strašně to oceňuju!!! :-)

Michal M. (leden 14)
Moc bych vám chtěl poděkovat za rady na fotokurzu. Přijali mě teď na střední školu s uměleckým zařazením pro multimediální techniku a rady od vás mi na příjimačkách velmi pomohly.

Hana O. (leden 14)
Moje hodnocení kurzu...perfektní. Viktor mně překvapil svými znalostmi, moc mi pomohl s nastavením foťáku a v podstatě jsem konečně pochopila, co dělám špatně, když mi to neostří atd. Jakákoli má otázka byla bez jakéhokoli váhání zodpovězena. Teoretickou část jsem v podstatě znala, ale pomohlo to osvěžit staré znalosti a doplnit technické vědomosti, kterých mám pomálu.
Praktická část mně nadchla, práce se světlem a odraznými deskami, perfektní příklady a focení modelek...Záblesková světla...opravdu perfektní vedení v malé skupince lidí.
Pokud by jste někdy dělali kurz třeba s určitým zaměřením (svícení,focení lidí atd.) moc ráda zase přijedu.
Včera jsem byla u švagrové fotit miminko, podmínky strašné, tmavý malý byt, pidi pohovka! Využila jsem technické i praktické vychytávky z kurzu, jak si pomoct se světlem atd...a fakt to pomohlo...a navíc, konečně jsem začala fotit do RAWu, vůbec nevím, proč jsem tak nefotila už dávno:o( Takže fotky jsou jakž takž koukatelné! (vzhledem k tomu, že to bylo pro rodinu jsem tomu ráda)
Ještě dokoupit pár objektivů a monitor můžu začít pořádně fotit...Moc děkuji  (psala jsem i Viktorovi) za nakopnutí do další práce, moc jste mi pomohli. Dobré světlo...:)

Aleš O. (leden 14)
Školení bylo pro mě určitě dost poučné a jak říkals ten objektiv je fakt potřeba. Taky od té doby po večerech nedělám nic jiného než že sedím na internetu a hledám inzeráty.
Školení pro mě mělo určitě velký přínos, jak z teoretických informací, tak pak i z praktických zkušeností. Focení s jinými objektivy a pak i s tou tvojí "světelnou a bleskovou" aparaturou. Pak je opravdu vidět velký rozdíl ve fotkách.
Každopádně to byl příjemně strávený čas který jsem si užil. Díky moc a přeji všem účastníkům kurzu a i Vám.

Monika H. (leden 14)
Chtěla bych moc pochválit organizaci a samotnou náplň kurzu. A hlavně individuální přístup ke každému!
Díky moc za skvěle strávený den, který mi obrovsky moc dal a posunul mě zas o kousek dál :-)
Ještě jednou dííííky Vám oběma.

Zuzana L. (leden 14)
Chtěla bych kurz pochválit. Byl opravdu přínosný, praktická část super, tolik věcí co jsem se dozvěděla...
Ještě jednou díky a hodně zdaru ve focení oběma :-)

Radka V. (leden 14)
Kurz byl fajn, co hodnotím velmi kladně:

  • ukázky a možnost "ošahání" dalších objektivů různých typů
  • modelku, která byla k dispozici k fotografování
  • nalákal mě program na úpravu, který jsem dosud neznala
Celkově kurz hodnotím jako velmi inspirující - chtěla bych si vytvořit "domácí ateliér" - Viktor mi snad poradí s nějakým setem studiových světel/záblesků pro začátek + pozadím...

Katka V.
(leden 14)
Za mě byl kurz výborný a hodně mi dal teda spíše po praktické stránce s té teoretické si kromě tabulky nic nepamatuji ale to je omezenou funkcí mozku po dobu mateřské hihi, každopádně už vím kam otočit kolečkem aby byla fotka správně světlá a nebo naopak a to je důležité.
Na Viktora se určitě obrátím co se techniky týče to už jsme se domlouvali po cestě domů protože bych nechtěla usnout na vavřínech a věnovat se tomu.

Momentky z kurzů, ukázkové fotografie a foto od účastníků

2023

10.10.2023 | fotokurz

2022

16.11.2022 | výstavy
14.11.2022 | ceník

2020

04.07.2020 | krajiny
06.04.2020 | sídla
03.03.2020 | sídla
07.02.2020 | těhotenské
05.02.2020 | rande
03.02.2020 | bouidor focení
04.01.2020 | svatby
02.01.2020 | těhotenské

2019

03.09.2019 | ze zákulisí
01.08.2019 | bouidor focení
06.04.2019 | sídla

2018

06.02.2018 | děti
22.01.2018 | portréty
17.01.2018 | editorial
11.01.2018 | svatby
05.01.2018 | svatby

2017

10.09.2017 | svatby
14.08.2017 | svatby
01.03.2017 | svatby
13.01.2017 | svatební den
10.01.2017 | svatba, rande, těhu
01.01.2017 | svatby

2016

26.07.2016 | svatby
03.06.2016 | svatby
30.05.2016 | svatby
11.03.2016 | svatby
03.01.2016 | svatební den, předsv. rande

2015

31.03.2015 | zimní pohádka
28.02.2015 | portréty
01.01.2015 | cestopis

2014

30.12.2014 | svatba
11.06.2014 | rande
30.05.2014 | svatba
24.01.2014 | rodina, rande
24.01.2014 | letní rande
02.01.2014 | svatby

2013

01.08.2013 | svatební den
03.07.2013 | reportáž
26.05.2013 | svatební den

2012

15.12.2012 | aktualita
26.07.2012 | aktualita
23.04.2012 | výstava
19.01.2012 | svatba, těhu, rande

2011

15.12.2011 | aktualita
23.10.2011 | reportáž
21.09.2011 | svatba
25.08.2011 | svatba, rande
01.02.2011 | aktualita
15.01.2011 | reportáž

2010

22.12.2010 | reportáž
30.05.2010 | reportáž
20.04.2010 | portrét
23.03.2010 | aktualita
08.03.2010 | reklama

2009

31.12.2009 | reportáž
02.07.2009 | letecké foto
27.06.2009 | reportáž
22.02.2009 | reportáž

2008

24.05.2008 | reportáž
03.02.2008 | reportáž

2007

28.10.2007 | reportáž
19.08.2007 | koncert

2004

26.07.2004 | cestopis
19.07.2004 | cestopis